Satın Alma Noktalarında Neden ICM?

Müşterinizin ilgisini, zamanını kazanmak ve tasarruflarını harcamasını sağlayabilmek için sundugunuz mağaza içi deneyimin, rekabetin çok yoğun olduğu perakende alışveriş ortamında diğer seçeneklerden çok daha özenli, gerçekçi ve çekici olması gerekir.

Mağaza içi perakende başarısını yakalamak için, mağaza içi ortama odaklanmış bir iş ortağı gereklidir. Satış programları her geçen gün daha karmaşık hale gelmekte, uygulamada stratejik ve bütünleşmiş bir yaklaşımı gerekli kılmaktadır.

Ulusal ve uluslararası programlar mağaza içi başarıyı getiren bütün dinamiklerin, markalar, perakendeciler ve tüketiciler olmak üzere varolan tüm açılardan anlaşılmasını gerektiriyor. - hoş, heyecan verici bir alışveriş ortamı ve "alışveriş edebilirlik" tüketicilerin ürünleri kolayca bulmasını ve satınalma kararı vermelerini sağlıyor.

"Satınalma kararlarının % 79’i satış noktasında ve o anda gerçekleşmektedir."

-POPAI Consumer Habit Survey- USA

"30 ya da 60 saniyelik bir televizyon kampanyasının marka kimliğini yönetmeyi sağladığı günler çok gerilerde kaldı. Bunu düşünün...Birkaç yıl önce Nestle’nin pazarlama bütçesinin % 75’i reklama ayrılırken sadece % 25’i promosyon çalışmalarına harcanıyordu. Bugün ise tam tersine pazarlamaya harcadığımız butcenin % 75’i promosyon çalışmalarına gitmektedir."

Tim Crull, CEO Nestle - Corp.