ICM (Integrated Concept Management) topyekün kavram birliğini ve entegrasyonunu temel alan bir uygulama modelidir. Satış noktasında pazarlama calışmaları ICM ilke ve prensipleri doğrultusunda gerçekleştirilmektedir.


Brifing: Marka değerinin yönetilmesi gerekir. Kendiliğinden ya da tesadüfen oluşmaz. ICM, işe sizin amaçlarınızı ve markanıza ilişkin güçlükleri anlayarak başlar. Harekete geçmeden önce sizi ve amaçlarınızı tamamen anlamış olmalıyız.

Saha Çalışması: Varolan marka stratejilerinizin ışığında, ilgili satış gücünüzü de yanımıza alarak pazarı ve marka güçlüklerinizi gözlemlemek üzere sahaya çıkarız. Bu, bize markanın sahadaki pazarlama karmasını (ürün, fiyat, dağıtım ve tanıtım) yerinde değerlendirme olanağı verir. Bu adım şu çalışmaları kapsar;

  • Marka değerlendirmesi ve rakipler
  • Satış kanalı değerlendirmeleri ve karakteristikleri
  • Değişen ihtiyaçlarını öğrenmek üzere ana perakendecilerle kurulan ilişkiler
  • Satış gücü dinamikleri ve beklentileri

Strateji: Çözümler sunmadan önce stratejiye ilişkin fikirlerimizi müşterilerimizle paylaşırız. Tüketici stratejileri ve marka iletişimi, özellikle mağaza içi satış söz konusu olduğunda markanın genel stratejisini ve iletişimini desteklemek zorundadır.

Tasarım/Prototip: Müşteri amaçlarının ve uygun iletişim stratejilerinin kesin olarak anlaşılmasından sonra, ICM-Kavram yaratıcı alternatifler ortaya koyar. Kavramlarımız ve fikirlerimiz marka değerini desteklerken aynı zamanda satışları arttırmaya yöneliktir.

ICM çalışanları size çizimler, fotoğraflar, bilgisayar modelleri, Bilgisayar Destekli Tasarım (CAD) örnekleri ve maliyet projeksiyonları hazırlar. Bu çalışmalar, sizin doğru pazarlama kararlarını vermenizi sağlar.

Üretim/Egitim: ICM, malzeme-ürün üretimini ve satın alma noktalarının nasıl kontrol edileceğini bilir. Bütçeyi aşmadan müşterilerimizin beklentilerini karşılamak ve verimli olmak bizim temel misyonumuzdur. Zaman ve bütçe kısıtlarınız göz önüne alınarak, görünümde en iyi etkiyi gerçekleştirmek üzere resim ve grafik sunumları dikkatle değerlendirilmektedir. Üretimin her aşamasında sürekli iletişim ve kontrol önceliklidir. Mağaza içi açılış tarihinizden itibaren çalışmalara başlanarak bütün üretim süreci adım adım planlanır.

Geri Bildirim/Raporlama: İşin tamamlanması, sunumu ve uygulanmasından sonra, sonuçların analizi ile yatırımınızın ve pazarlama planınızdaki neden-sonuç ilişkilerinin anlaşılmasında da size yardım etmeye devam ediyoruz. Bugüne ve geleceğe bir referans oluşturması açısından bütün programı raporlayarak doküman haline getiriyoruz. Bu, size şirketiniz ve gelecek nesil yönetimler için mağaza içi çalışmalar ve programlar hakkında önemli bir birikim olanağı sağlıyor.