Volkan Keskinoğlu, Hacettepe Üniversitesi Gıda Mühendisliği bölümü mezunudur ve iş hayatına Ünilever Türkiye’de başlamıştır. Profesyonel iş yaşamı süresince Effemex Mars, Henkel, Johnson&Johnson gibi uluslararası firmlarda yurtiçi ve yurtdışında orta ve üst kademede yöneticilik görevlerinde bulunmuştur. 1991-1993 yılları arasında Henkel İspanya’da Ürün Müdürlüğü yapmış ve Türkiye’ye dönüşünde Satış Operasyon departmanını kurmuştur.


Keskinoğlu, 1998 yılında ilk kez direkt olarak Point of Purchase “POP” sektörüne girmiş ve RTC İndustries Eurasia Genel Müdürü olarak görev yapmıştır. 2000-2001 yılları arasında RTC İndusries’in Avrupa, Doğu Avrupa, Türkiye, Ortadoğu, Türki Cumhuriyetleri ve Rusya’dan sorumlu başkan yardımcılığına getirilmiştir.


2001 yılında kendi şirketleri olan ICM Europe ve ICM ABD ofislerini kurmuştur.


Volkan Keskinoğlu, Türkiye’de ICM-Integrated Concept Management “Entegre Kavram Yönetimi” sistemi ile çok yönlü Satış Noktasında Pazarlama çözümleri ile Türkiye, Doğu Avrupa, Türki Cumhuriyetler ve Orta Doğu’da Coca Cola, Ünilever, PepsiCola, Fritölay, Mars, FHP Vileda, Reckitt Bençkişer gibi birçok uluslarası firmaya hizmet vermektedir. ICM, firmaların çizgi üstü stratejilerini bir kavram entegrasyonu çerçevesinde çizgi altında satış noktası uygulamalarına geçirerek, yarattığı POP çözümleri ile iş ortakları için yatırımın geri dönüşünü sağlamaktadır.


Volkan Keskinoğlu, 1998 yılından itibaren Türkiye POP endüstrisinin çağdaşlaşması amacıyla Point of Purchase Advertising International “POPAİ” ile görüşmelerini sürdürmüş ve 2005 yılında POPAİ Türkiye ofisini kurmuştur. Halen POPAİ Türkiye Başkanlığını yürütmektedir.


2007 yılında, dünya’nın ilk sektörel referans kitabı Marketing At Retail’in editörlüğünü yaparak sektörün ilk Türkçe referans kitabını Türkiye’ye kazandırmıştır.


2008 yılında dünya’nın ilk ve tek POP tasarım yarışması ve POP Oskar’ı olarak anılan Outstanding Merchandısing Award “OMA”nın Türkiye’de ilk defa gerçekleşmesinde liderlik etmiştir. Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu “ETMK” ve Marketingist’in desteği ile Türkiye’de ilk OMA ödülü verilmiştir.


2007 Yılında ABD’de Yeni Rakı pazarlama projesini Mey İçki ile birlikte başlatmış ve United Spirits of Mediterranean LLC şirketini kurarak başta Yeni Rakı başta olmak üzere, Mey İçki’nin ürünlerini ABD’de pazarlama ve dağıtım sistemini oluşturmuştur.


2010 yılında Doluca markası ile Türk Şarapçılığının ABD de gelişme projesini başlatarak Doluca markasının temsilciğini almıştır.


Volkan Keskinoğlu, yurtdışındaki POP tasarım yarışmalarında da jüri onur üyesi olarak yer almakta, ilgili TV programlarına konuk olarak destek vermekte, sektör adına yayınlara makale desteği vermekte, seminer ve “workshop”lar gerçekleştirmektedir.


Keskinoğlu, Pazarlama ve Satış Noktasında Pazarlama alanlarındaki profesyonel hayatının yanı sıra 1980-1984 yıllarında Ankara Sanat Tiyatrosu kadrolarında profesyonel oyuncu olarak yer almış ve Hacettepe Üniversitesi Tıyatro grubu başkanlığını hem yönetmen hem de oyuncu olarak yürütmüştür.Dans, müzik, tarih, felsefe ve spor hobileri arasındadır. İngilizce ve İspanyolca bilmektedir.